dystansowe.pl

Podkładki epdm pod legary i deski tarasowe

Jak wykonać taras na legarach drewnianych?
taras na drenianych legarach
Taras na drewnianych legarach, to element najbliższego otoczenia domu, który z pewnością dodaje uroku i bardzo dobrze się prezentuje. Zaletą tego rozwiązania jest łatwość wykonania. Potrzebujesz jednak kilka podstawowych informacji zanim zabierzesz się do pracy. Położenie tarasu na legarach wymaga solidnego podłoża tak więc w miejscu gdzie jest to możliwe należy wykonać wylewkę betonową, w przypadku gdy przedsięwzięcie jest realizowane od zera można zdecydować się na fundament punktowy.


konstrukcja tarasu

Jakie drewno wybrać? Twarde drewno, odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wilgoci najlepsze gatunki to: modrzew syberyjski, modrzew oraz dąb.

Deski należy zamocować przykręcając do legarów, w odstępach o szerokości około 1 cm. Przytwierdzając deski do legarów najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wkrętów ze stali nierdzewnej rozmieszczonych w równych odstępach i w jednej linii. Przed ułożeniem deskowania na legarach, warto zastosować siatkę z tworzywa sztucznego o drobnych oczkach, zabezpieczy ona przed wpadaniem drobnych przedmiotów pod pokrycie naszego tarasu.

Na wylewce powinien być spadek około 3% umożliwiającym odpływ zbierającej się wody na zewnątrz tak aby woda nie spływała w stronę budynku. Na tak wcześniej przygotowanym podłożu kładziemy legary co około 40 cm. Pod każdy legar należy wsunąć gumowe podkładki co około 20 – 30 cm. Zapewnią one swobodny odpływ deszczówki po betonie ochronią legary przed działaniem wody, wilgocią.

Dzięki temu taras będzie znacznie trwalszy. Legary stykające się bezpośrednio z betonem powinny być od niego odizolowane gumowymi podkładkami o grubości minimum 8 mm. Taras będzie bardziej trwały, jeśli deski zostaną odpowiednio zakonserwowane np. nasączne olejem. Wcześniej jednak powinny być dokładnie oczyszczone. W przypadku mniejszych tarasów powinna w zupełności wystarczyć woda z detergentem i szczotka.® dystansowe.pl
face yt