dystansowe.pl

Podkładki epdm pod legary i deski tarasowe

Podstawy obróbki drewna
konstrukcja tarasu drewnianego
Postawowa wiedza na temat pracy z drewnem. Informacje jakie początkujący majsterkowicz powinien posiadać na temat, szlifowania i malowaniu drewnianych elementów. Należy pamiętać, że drewno zakupione bezpośrednio w tartaku z reguły ma wysoką wilgotność, w związku z tym powinno być odpowiednio przechowywane na świeżym powietrzu w sztaplach lub w przewiewnych magazynach. Pracę z drewnem należy rozpocząć od sprawdzenia jego wilgotności. Drewno zbyt wilgotne może powodować, że farba i lakier nie zabezpieczą drewna. Natomiast drewno zbyt suche łatwo pęka i jest chłonne, dlatego wykorzystamy zbyt dużą ilość produktu.


konstrukcja tarasu drewnianego

SZLIFOWANIE - wygładzenia powierzchni i przygotowania jej pod warstwę farby. Za sprawą szlifowania otrzymujemy gładką powierzchnię i zwiększamy przyczepność klejów, impregnatów oraz lakierów. Jeśli na drewnie występują jakiekolwiek zatłuszczenia lub zażywiczenia, to koniecznie musimy je usunąć np przemyć benzyną ekstrakcyjną i wysuszyć.

WYBÓR PAPIERU ŚCIERNEGO - O wyborze rodzaju papieru ściernego decyduje grubość ziarna, oznaczona literką P (P30-P2500). Im liczba jest większa, tym ziarna są drobniejsze. Przeciętnie do szlifowania drewna przed lakierowaniem stosuje się papier o wartości P150-200.

Elementy drewniane małej architektury ogrodowej doskonale pasują zarówno do aranżacji nowoczesnych jaki i rustykalnych i nostalgicznych. Ich konstrukcja zazwyczaj jest mało skomplikowana, a montaż łatwy.

Jak pielęgnować taras z drewna po zakończonym montażu? Konserwacja tarasu drewnianego Pielęgnacja tarasu drewnianego po zakończeniu wszystkich prac wynikających z jego montażu polega między innymi usuwaniu zanieczyszczeń takich jak: piaskek, błoto, liście przy użyciu miotły lub szczotki. W przypadku gdy zabrudzenia jest bardzo widoczne można wyczyścić powierzchnię desek za pomocą twardej szczotki lub karchera (dla drewna iglastego ciśnienie nie może być za wysokie). Warto zapewnienić odpowiednią wentylację wokół tarasu. Niedopuszczalne jest zbierania się zanieczyszczeń w szczelinach między deskami oraz dookoła tarasu. Zimą należy na bieżąco usuwać śnieg za pomocą szczotek nie dopuszczając tym samym do powstania oblodzonej warstwy.® dystansowe.pl
face yt